Du vil kjenne eit lite stikk - medlemsmøte på Stormen og middag på Ohma
Medlemsmøte
Panelsamtale rundt boka "Du vil kjenne eit lite stikk" av Ingvild Skølt. Medlemsmøte er åpent for alle medlemmer av Nordland legeforening. **Påmelding er stengt for middagen, om du ønsker å delta på selve møtet send mail til **kurs@nordland-legeforenning.no
Dato
15.9.2026
Sted
Litteratursalen, Stormen bibliotek 17.30, Bodø
Påmeldingsfrist
14. sep. 2026
Loading registration options...
Loading event details...
Stengt for påmelding
Informasjon
Medlemsmøtet er gratis, men du bør melde deg på pga begrenset antall plasser i litteratursalen. Middagen på Ohma klokka 20 krever påmelding. Medlemspris for middagen 350,-.
Program
Forfatter Ingvild Skølt leser fra boka "Du vil kjenne eit lite stikk" og stiller til panelsamtale i Litteratursalen på Stormen bibliotek. Paneldeltakere er
Heidi Frostad Sivertsen, seksjonsoverlege ved fødeavdelingen, NLSH og LIS1 Linn Johnsen. Møtet ledes av Barbara Baumgarten-Austrheim.
Eigentleg har alt gått på skinner for Hanne så langt i livet. Dei gode karakterane frå vidaregåande har ho veksla inn i seks år på medisinstudiet. Ho har lyse utsikter, gode intensjonar og altfor stor kvit frakk, men det viser seg å vere langt frå lesesal til akuttmottak. Det kan umogleg halde i lengda.
Det er ikkje noko som er meir vaksent enn å vere doktor på ordentleg. På gode dagar reddar ein liv, men døden kjem vel så ofte. Hanne prøver hardt å vere flink lege , medan ho manøvrerer mellom trøytte bakvakter, rasande pårørande og ei overhengande frykt for å gjere feil. Så skjer det som ikkje skal skje. Hanne si verd ramlar saman, og ho byrjar å tvile på sin eigen verdi både med og utan stetoskopet kring halsen.
Du vil kjenne eit lite stikk er ei forteljing om skuld, straff og forsoning - og om å møte den rette i livet.
Medlemsmøte om legelivet
Ingvild Skølt
Forfatter av boka "Du vil kjenne eit lite stikk" Sted: Litteratursalen, Stormen
Mdelemsmiddag
Smaken av Ohma
Restaurant Ohma
Praktisk
Selve møtet er gratis, men pga begrenset antall plasser i litteratursalen bør du melde deg på.
De som ønsker å delta på middagen på Ohma må velge det i påmeldingsprosessen. Medlemspris for middagen på Ohma klokka 20 er 350,-.
Seneste påmelding til møtet er 14. september. Derettter er påmelding kun til møtet, mulig ved å sende epost til kurs@nordland-legeforening.no